понеділок, 7 березня 2016 р.

Як вийти з конфліктної ситуації?

Як вийти з конфліктної ситуації?

Конфлікт - це завжди зіткнення різних інтересів, поглядів, думок. Це неминуче явище в спілкуванні між людьми. У кожного - своя правда. А істина, як завжди, десь посередині. Не варто розглядати конфлікт як зло. Потрібно дивитися на нього, як на можливість щось прояснити в стосунках. Все залежить від того, з якої сторони подивитися на конфліктну ситуацію.
Існує кілька сценаріїв вирішення конфліктної ситуації.
Розійшлися, як у морі кораблі. Буває так, що найкращим виходом з конфліктної ситуації стає повний розрив відносин. Коли більше нема чого сказати один одному, люди махають один одному хусточкою і розлучаються назавжди. Цей факт потрібно визнати і прийняти. Єдина умова - розставайся з людьми красиво! Потрібно вчитись відпускати людей зі свого життя, прощати їм і звільняти свої думки і серце для чогось позитивного.
Перемагає найсильніший! Нерідко в конфлікті є переможець і переможений. Переможець - той, у кого авторитет, сила волі або нахабство. Він хитав свої права і відстояв їх у чесному (або нечесне) бою. Подивися на маленьких дітей. З ними важко сперечатися, краще дати їм те, чого просять. У них своя тактика в конфлікті: «хочу і все!» Такі номери у твоєму віці вже не прокотять. Ех, а хотілося б ... А хто ж такий той, хто програв? Той, хто не надто впевнений у собі, хто боїться сварок і суперечок. Вже краще зробити себе винуватим, тільки щоб все було тихо. Однак не можна весь час віддавати себе в жертву заради загального миру і спокою. Іноді корисно і показати зуби... в усмішці.
Відверта сварка. В такій ситуації вже не настільки важливо, хто правий, а хто винен. Тут вступають в полеміку емоції, які затьмарюють мозок. Люди забувають, що вони разом, щоб домовлятися, а не доводити свою правоту за будь-яку ціну. Просто висловитися - для сварки недостатньо!
Треба покричати один на одного, образити, висловити своє глибоке «пфе» і т, д. Такий вид конфлікту вважається найбільш руйнівним у відносинах. Він проноситься смерчем по людських душах.
Робимо вигляд, що нічого не відбувається. Є явні конфлікти. А є такі, які ховаються в наших думках, як партизани в дрімучому лісі. А потім раптом раз - і конфлікт визрів, проявився! Деяким людям страшно з'ясувати стосунки, вони вдають, що все добре. А насправді їм є про що поговорити по душах. Часто ми не усвідомлюємо, що носимо в собі прихований конфлікт. Як його розпізнати? Дуже просто. Якщо ти відчуваєш по відношенню до батьків, вчителю, подрузі або іншим людям внутрішнє напруження (образу, ревнощі, заздрість), значить - уже виник внутрішній конфлікт, який не дає тобі спокою. Найчастіше ми самі створюємо собі бар'єри і перепони при спілкуванні, а оточуючі про це можуть навіть не здогадуватися.
Хто такі Кокфліктомани?
Є люди, які жодного дня не можуть прожити без конфлікту. Вони схожі на настирливу муху, яка не дає спокійно жити. Як правило, це нервові, неврівноважені люди. Якщо серед твоїх знайомих є такі, намагайся обходити їх стороною. З конфліктними натурами краще взагалі не вплутуватися в суперечку.
Як вирішити конфлікт?

Компромісне рішення. Саме гармонійне вирішення конфлікту - компроміс, тобто вміння домовитися один з одним. Обидві сторони в спокійному тоні наводять свої аргументи, факти, які підтверджують їхню правоту. Потім кожен вирішує, на які поступки він піде. І це завжди взаємні поступки. Треба чимось пожертвувати, щоб щось отримати. Людям не вистачає в житті компромісу. Вони схильні впадати в крайнощі і жити на полюсах своїх думок. Їм іноді так важко розминутися на вузькому мосту, що припадає зіштовхувати зустрічного з шляху.

Немає коментарів:

Дописати коментар